Čitateljski klub Josipovi istraživači knjiga

by | pro 12, 2025

Upoznali smo Medu koji voli grliti

Učenici našeg prvog razreda ovoga su mjeseca s oduševljenjem čitali toplu i veselu slikovnicu Medo koji voli grliti. Ova prekrasna priča govori o medvjediću koji širi dobrotu i toplinu jednostavnim, ali vrlo važnim zagrljajem.
Budući da nam je ovo bio prvi susret, dogovorili smo osnovna pravila ponašanja te na koji način će djelovati naš klub. Na čitateljskom susretu razgovarali smo o tome što za nas znači zagrljaj, kada se najviše volimo grliti i kako jednim zagrljajem možemo uljepšati nečiji dan. Knjižničarka je potaknula učenike da sudjeluju u stvaranju razredne slikovnice pod nazivom “NAŠ MEDO GRLI…”, gdje je svaki učenik ilustrirao situaciju u kojoj medo grli nešto ili nekoga.
Na kraju, učenici su se zabavili igrom ‘Medo kaže…’, gdje je knjižničarka preuzela ulogu mede i davala upute koje su učenici trebali slijediti. Ova igra dodatno je osnažila suradnju i timski duh među učenicima. Učenici su zaključili da je zagrljaj najjednostavniji način da pokažemo prijateljstvo i brigu, baš kao što to čini naš simpatični medo iz slikovnice.
Veselimo se idućoj knjizi koju ćemo zajedno otkriti u čitateljskom klubu!

Pročitajte još…

Služba akolitata našeg ravnatelja
Služba akolitata našeg ravnatelja

Na Svetkovinu Presvetog Srca Isusova, u Varaždinskoj katedrali, uz još dva kandidata, naš ravnatelj Mario Stančić primio je službu akolitata. To je je crkvena služba (laički vjernički stalež) u Katoličkoj crkvi koja je prvenstveno usmjerena na posluživanje kod oltara...

Pročitajte više
TeDeum
TeDeum

U Župi sv. Nikole biskupa održana je završna misa zahvalnica kojom smo obilježili kraj naše prve nastavne godine. Na svetoj misi okupili su se učenici, roditelji i djelatnici škole. Misno slavlje predvodio je velečasni Mišel Kovačević, naš vjeroučitelj i duhovnik,...

Pročitajte više
Skip to content