Prva pomoć

by | velj 20, 2026

Prva pomoć u 1. a

Učenicima 1. a u posjet je došla teta Amanda iz Crvenog križa i uz pomoć slikovnice i medvjedića naučila ih kako pružiti prvu pomoć unesrećenima u raznim nezgodama. Djeca su praktično isprobavala tehnike prve pomoći i učila o načinima prepoznavanja situacija u kojima treba djelovati. Teško je procijeniti je li veće veselje bilo  kad su dobili zavoje i sami previjali ruke i noge ili zbog čokoladice…koju su sačuvali za desert nakon ručka.

Puno hvala teti Amandi na vrlo korisnim smjernicama, poukama i savjetima za postupanje u situacijama za koje se nadamo da će ih biti što manje, te na slikovnicama koje su dobila djeca na dar.

Pročitajte još…

Hodočašće u Padovu
Hodočašće u Padovu

U srijedu 17. lipnja, djelatnici naše škole, učenici, roditelji i prijatelji škole sudjelovali su na zajedničkom hodočašću u Padovu. Na put smo krenuli u ranim jutarnjim satima iz Čakovca i Varaždina te uz molitvu i duhovni program stigli u Padovu. Prvo odredište bilo...

Pročitajte više
Služba akolitata našeg ravnatelja
Služba akolitata našeg ravnatelja

Na Svetkovinu Presvetog Srca Isusova, u Varaždinskoj katedrali, uz još dva kandidata, naš ravnatelj Mario Stančić primio je službu akolitata. To je je crkvena služba (laički vjernički stalež) u Katoličkoj crkvi koja je prvenstveno usmjerena na posluživanje kod oltara...

Pročitajte više
Skip to content